Pes k malým dětem


Chcete mít doma po delší době psa, ale mezitím se vám narodily děti, a vy nevíte jaké psa si koupit? Vybrat psa do rodiny kde jsou děti není jednoduché, a je to navíc velmi zodpovědné. Nikdo nechce mít doma problémy mezi psem a dětmi. Často se do sdělovacích prostředků dostanou zprávy o tom, že si někdo k dětem pořídil psa, kterého následně nezvládl vychovat. Důsledky takového rozhodnutí a špatné péče o psa jsou většinou velmi vážné, a to v podobě napadení dítěte psem.

akita inu

Ideální pes do rodiny je takový, který má už ze své povahy rád děti. Spousta rodin s dětmi si vybírá menší plemena, která nejsou natolik náročná na čas a také mají menší stravovací potřeby než velcí psi. I tak si ale část lidí chce pořídit většího psa, jenže neví jakého. Ideální je v tomto případě akita inu. Je to velmi inteligentní pes, který nepotřebuje spoustu vašeho času tak jako jiná psí plemena. Je na ní skvělé, že je velmi inteligentní, a proto se dokáže velmi často zabavit i sama. Akita má ráda svůj klid, což s dětmi určitě oceníte.

Zalíbila se vám akita natolik, že začínáte hledat štěně akita inu kenichiai? Je nejlepší mít psa od štěněte, protože si ho vychováte podle sebe a můžete si být jisti, že není poznamenaný špatným přístupem předchozích majitelů, jako tomu bohužel často bývá u adoptovaných pejsků z útulku.

pes akita

Naše chovatelská stanice patří ke špičce
Jsme chovná stanice, která chová pouze čistou japonskou linii akity. U nás máte jistotu, že naše štěňata jsou na 100 % zdravá a připravená k odchodu do nové rodiny. Pravidelně aktualizujeme náš web, kde se dozvíte, jaká štěňata máme aktuálně volná. Vyberte si svého nového psího kamaráda právě u nás. Naše úspěchy na výstavách máme doloženy poháry, a zkušenosti s chovem a kvalitu odchovaných psů dokládají zase naše certifikáty, z nichž některé jsou dokonce mezinárodní.

25. 8. 2023 | Posted in: Zboží | Komentáře uzavřeny

Stavíme na terase dřevěnou podlahu


Zdědili jste po prarodičích rekreační nemovitost, jejíž součástí je terasa s krásným výhledem? A napadlo vás, že byste mohli dům rekonstruovat a přestěhovat se tam natrvalo, s využitím celoročního bydlení? Proč ne, takováto rozhodnutí jsou dnes poměrně častá, protože řadu lidí již omrzel pobyt ve městě a chtějí žít poklidným životem mimo městský chaos a ruch.

terasa u domu

Terasa s výhledem je vždy důvodem k oslavě, klidně se tu můžete posadit s přáteli se sklenkou dobrého vína, anebo pokud jste abstinenti, což vám jen schvalujeme, dopřejete si tu ovocný džus a minerálku. Terasu ovšem můžete koncipovat jako zastřešený prostor s dřevěnou podlahou, která je velmi příjemná na bosá chodidla, a právě chůze naboso bývá v takových venkovních krytých prostorách velmi lákavá. Svým způsobem si tu vytvoříte vlastní bosonohý chodník, což je nejen velmi zdravé, ale i příjemné.

terasa s výhledem

Budete-li stavět dřevěnou podlahu, výstavbu provedete buď svépomocí, anebo vám ji zhotoví specializovaná firma pomocí rektifikačních terčů a nerezových vrutů do dřeva, s nimiž se podlaha vyrovná do potřebné výšky, a zamezí se přímému kontaktu s podložím, kde by se mohla držet vlhkost, a mohlo by tu docházet k masivnějšímu napadání dřeva nežádoucími mikroorganismy.

Jakmile bude podlaha hotová, bude pak zbývat osadit ji vhodným zahradním nábytkem a dekoracemi v podobě umělých rostlin v květináčích, případně živých kvetoucích azalek, fuchsií či pnoucích pelargonií. S rostlinami bude balkon či terasa živější a atraktivnější a vaši přátelé se tu budou s vámi chtít procházet naboso častěji. A jestliže vám bosonohá chůze vyhovuje a nosíte například i velmi zdravou barefoot obuv, na dřevěné latě na terase můžete pokládat různé masážní podložky, které nahradí reflexní masáže a hlavně vylepší váš den. A spolu s vhodným občerstvením se možná přistihnete, že se vám ani nechce na procházku do lesa sbírat houby a maliny, anebo zajít dolů k řece a vykoupat se tu v chladivé, ale čisté vodě.

| Posted in: Zboží | Komentáře uzavřeny

Proč mít u bazénu sprchu


Chystáte se k pořízení zahradního bazénu a někdo vám naznačil, že byste si měli pořídit i sprchu k bazénu? Není to zbytečné, vždyť bazén je plný vody, tak proč se ještě předem sprchovat? Někteří lidé toto mohou zlehčovat, protože jim připadá sprchování před vstupem do vody zcela zbytečné, ale když si připomeneme základní fakta o lidském těle, bude vám jasné, že byste se měli osprchovat pokaždé, před využitím nádrže na koupání, ať už jste kdekoli.

voda v bazénu

Prach – v průběhu dne se na naší pokožce usadí celá řada velmi drobných nečistot, většinou se jedná o atmosférický prach, a ten se může dostat až pod vrstvu oblečení. Není sice na kůži vidět, ale vězte, že ve vodě se snadno uvolní a začne ji postupně kontaminovat. Prachové částice jsou ideálním podhoubím pro rozmnožování mikroorganismů a jejich eliminace vyžaduje nasazení bazénové chemie. Čím více prachu z pokožky, tím více musíte provádět dezinfekci a filtraci vody.

Tělesný pot – zabránit pocení nelze a nebude vám nic platný ani žádný deodorant. Jestliže se neosprchujete před vstupem do bazénu, pot se do vody uvolní spolu s prachem a přispěje k jejímu znečištění značnou měrou. Pot na genitáliích, na chodidlech a v podpaží bývá velmi intenzivně cítit a s tímto vědomím vstoupit do vody je také poněkud sobecké vůči ostatním, kteří si jdou zaplavat s vámi, ale hygienická pravidla na rozdíl od vás dodržují.

déšť na hladině

Zahradní párty

Pořádáte-li párty v blízkosti bazénu a dovolíte-li všem účastníkům koupání ve vodě, upozorněte každého na povinné sprchování. Není to žádný diktát, ale pouze připomínka základních hygienických pravidel, abyste se všichni cítili ve slavnostní den příjemně. Na těchto akcích bývají lidé pod vlivem alkoholu, počítejte s tím, že to nemusí být tak snadné, a že alkohol může odhalit v lidské povaze určité slabiny, proto se někdy vyplatí podávat na oslavách jen aperitiv k přípitku a dále se již s alkoholickými nápoji rozloučit.

22. 8. 2023 | Posted in: Zboží | Komentáře uzavřeny

Kulturistika versus erekce

Zejména ke konci období socialismu a na počátku devadesátých let minulého století se o kulturistice mezi některými lidmi objevovaly názory, že tito siloví sportovci veškerou energii vtisknou do tvorby svalové hmoty, a nezbydou jim síly na dostatečně pevnou a dlouhou erekci. Posmívali se jim, že sice mají bicepsy, ale v kalhotách jen ohebnou trubičku. Ve skutečnosti to ale bývá naopak a je-li kulturista rozumný, neláduje se žádnými anabolickými steroidy a vystačí ve stravě převážně s rostlinnými proteiny, bývá zdravý, silný, odolný vůči většině chorob, a velmi aktivním milencem.

různé druhy luštěnin

Jak je toto možné, možná si kladete otázku i vy. Odpověď je jednoduchá. Aby kulturista mohl uspět, musí být cílevědomý, snaživý, precizní a zejména vytrvalý, musí rozumět všem cvikům, které provádí, a také si je vědom, že cvičení je jen třetina úspěchu. Druhou třetinu zaujímá dostatek spánku a odpočinku (nejlépe bez televize, formou pobytu v přírodě) a třetí třetinu tvoří vyvážená strava.

Vezměte si příklad z kulturisty

Kulturista moc dobře ví, že jej stres srazí na kolena, proto si dává velký pozor na tyto vlivy. Mnozí také užívají přírodní přípravky – léčivé bylinky proti stresu a pro posílení testosteronu (i erekce), kam patří Kotvičník zemní, Maca peruánská a Ženšen, nikoli Kamagra Oral Jelly a podobné syntetické přípravky na bázi Sildenafilu.

dívka v plavkách

Kulturistika je životní styl a takový chlap nejen, že dobře vypadá, ale také se tak cítí. Tito lidé neznají lenost, ale ani workoholismus, který jim škodí, a stravují se velmi zdravě a moudře. Co tím máme na mysli? Nenavštěvují fastfoody (rychlé občerstvení), nepijí kolové nápoje, alkohol jen velmi střídmě. Pijí ovocné šťávy a minerální vody, jedí převážně vegetariánské pokrmy, z nichž čerpají proteiny například z luštěnin, celozrnných obilovin a případně tvarohových pomazánek. Namísto sladkostí si dají ovoce (i sušené), ořechy a naklíčená semínka.

Zkuste to i vy, máte-li zájem a vůli zdravě žít, dobře vypadat a vášnivě se milovat třeba i několikrát za den (nikoli za týden).

20. 8. 2023 | Posted in: Zboží | Komentáře uzavřeny

Kvalitní reklama

Samozřejmě existuje opravdu mnoho způsobů, jak vaši firmu nebo společnost můžete nějak vysunout do výšin, aby také byla lépe viditelná a aby si ji opravdu mnoho lidí všimlo. Já si myslím, že je opravdu nejlepší by bylo, kdyby všichni lidé ihned dbali na to, aby měli kvalitní reklamy, protože jenom kvalitní reklama zajistí opravdu perfektní prodej. A potom také nezapomínejte na prestiž. Je logické, že i když se budete velice snažit a nebudete mít vůbec žádné znalosti o marketingu anebo o něčem podobném a nebudete vědět, jak na reklamní předměty Promodarky anebo na klasickou reklamu nebo reklamní kampaň, tak se do toho ani nepouštějte.

Malované hrnečky.

I kdybyste se snažili a mysleli to všechno opravdu v dobré míře a potom byste udělali tam nějaké chyby anebo dvojsmysly, tak to někdy opravdu dopadá katastrofálně a může to dopadnout špatně. Špatně nejenom pro vás, ale i pro celkovou firmu, a navíc třeba také vaši potencionální zákazníci nebudou už s vámi chtít spolupracovat. Není výjimka, že odmítnuta spolupráce, o kterou byste měli veliký zájem, potom velice bolí. Mě také velice trápilo to, když mamince někdo odmítl spolupráci jenom kvůli tomu, že o omylem udělala opravdu špatnou reklamu a poslala ji úplně jiné cílové skupině. Také si myslím, že pokud někdo žádá reklamní předměty, měl by se také pořádně rozhodnout, co to přesně bude.

Reklamní hrnečky.

Protože logické, že když budete mít cílovou skupinu seniory, tak jim nebudete dávat reklamní kšiltovky, ale třeba jim dáte některé reklamní předměty, jako je například hrneček. Tohle naposledy zrovna dělala moje máma, která právě cílila na senior centra, kdy potom dělala reklamní předměty, a právě měla na mysli krásné reklamní hrnečky. Tohle se opravdu hodně povedlo, protože tento reklamní tah ji opravdu každý chválil. A předpokládám, že v senior centrech byli nadšeni, že tam měli milou návštěvu a také dostali reklamní předměty jako jsou hrnečky.

14. 8. 2023 | Posted in: Zboží | Komentáře uzavřeny

Co musíte zařídit před svatbou?

Svatba. To je nejdůležitější den v životě mnoha párů. Před svědky, přáteli a rodinou stvrdí svou lásku tím, že si řeknou své ano. Ale svatba, to nejsou jen radosti, ale bohužel také starosti. Vždyť před svatbou je třeba toho tolik zařídit! Pojďme se podívat, co všechno je třeba před svatbou zařídit, abyste na nic nezapomněli.

Prstýnky

Prstýnky, bez těch by se svatba nemohla odehrát. Nemusí být drahé, ani luxusní, měli by být hlavně takové, aby se líbili, jak nevěstě, tak ženichovi. Poté, co si řeknou své ano, bude čas, aby si je vyměnili. Hlavně dbejte na to, aby byli ve správné velikosti. Ať před oltářem nezjistíte, že jsou třeba příliš malé.

prsteny

Květiny

Květiny pro nevěstu, případně květinovou výzdobu, byste měli zamluvit s dostatečným předstihem. Dnes už jsou květinářství schopné vám květinu dovést dokonce na místo svatby. Květiny si vybírá nevěsta podle svého vkusu a samozřejmě také s přihlédnutím na to, jaká je roční doba.

Svatební oznámení

Jednou z nejdůležitějších věcí je svatební oznámení, bez toho se většinou žádná svatba neobejde. Prostřednictvím svatebního oznámení dáváte najevo, že dotyčné zvete na svatbu a také jim oznamujete, že se budete brát. Svatebních oznámení je mnoho druhů, záleží na tom, jaké se vám líbí. Velký výběr najdete na svatební oznámení goldpress.cz.

šaty

Svatební šaty

Samozřejmě, důležitý je i oblek pro ženicha, ale většinou se největší pozornost věnuje právě šatům nevěsty. Šatů je nespočet druhů, záleží opět na tom, co se nevěstě líbí. Šaty si může zakoupit, vypůjčit nebo nechat ušít. Vše ale řešte s dostatečným předstihem, není na škodu i třeba půl roku před svatbou.

Svatební dort

Součástí svatební hostiny je i svatební dort. Můžete si vybrat klasický a tradiční, nebo trochu experimentovat. Hlavně si vyberte takový, který vám bude chutnat a vzhledově vám nejvíce padne do oka.

22. 7. 2023 | Posted in: Zboží | Komentáře uzavřeny

Cibetková káva – co to je a jak ji získáme?

Cibetka palmová. Toto malé zvířátko je to, kterému vděčíme za to, že máme cibetkovou kávu. Bez ní by se totiž cibetková káva nedala vyrobit. Proč? Protože kávové bobulky, z kterých se cibetková káva vyrábí, musí předtím, než jsou dále zpracovány, projít trávicím traktem právě této cibetky. Tímto procesem dojde k fermentaci třešní a káva také získá jedinečnou chuť, kterou nelze žádným jiným způsobem získat. Cibetka je vlastně větší hlodavec, kterého najdeme nejenom v Evropě, ale především v Asii. Cibetka je specifická tím, že má mimořádně dobře vyvinutý čich.

káva

Díky tomu je schopna objevit ty nejkvalitnější kávové třesně a pomocí těchto schopností je cibetková káva považována za jednu z nejkvalitnějších káv na světě. Kdo je gurmánem a milovníkem kávy, určitě by měl tuto kávu ochutnat alespoň jednou v životě. Už jen pro ten pocit, že jste mohli ochutnat tuto drahou a skvělou delikatesu. Je ovšem pravda, že lidé se shodují, že není příliš o co stát, co se týče chuti. Že existují mnohem lepší a lahodnější kávy. To ale záleží na chuťových buňkách každého z nás, a také samozřejmě na tom, jak kvalitní kávu pijete. Zrovna u cibetkové kávy je kvalita opravdu klíčová a na nekvalitní kávě si ani pochutnat nemůže.

káva

Kvalita se odráží i na ceně. U nejkvalitnějších cibetkových káv zaplatíte za necelých 100 gramů i několik tisíc. Jdou samozřejmě sehnat i levnější varianty, které nemusí být vždy chuťově horší než tyto v této cenové hodnotě. Levnější je káva, kdy se cibetky chovají v zajetí na cibetkových farmách. Ale podmínky pro cibetky na takových farmách nejsou vůbec dobré. Jsou krmeny pouze kávovými bobulkami, a to pro ně nejsou přirozené, jelikož jsou od přírody masožravé. Navíc pak ztrácí pointu fakt, že káva je tak kvalitní z toho důvodu, že si cibetky vybírají jen ty nejkvalitnější kávové třešně.

21. 7. 2023 | Posted in: Zboží | Komentáře uzavřeny

Brýle na cestách

Brýle bez pouzdra do kabelky nepatří – nosíte dioptrické nebo sluneční brýle a cestujete s nimi do zaměstnání? Pokud je nemáte na očích po celou dobu, a ukládáte je do kabelky, do kufříku, do tašky či batůžku, budete potřebovat vhodné pouzdro na brýle dámské. Přece jen se jedná o velmi křehký výrobek, který velice snadno poškodíte poškrábáním skel nebo polámáním obroučků.

sluneční brýle

Brýle na vodácké výpravě – že se brýle nosí do zaměstnání, do školy, na nákupy a pochůzky po městě v rámci vyřizování některých administrativních záležitostí, je celkem jasné, ale brýle jsou partnerem i v přírodě. Putují s námi autem, vlakem či autobusem krajinou do různých míst, kde je potřebujeme buď jako dioptrické, anebo sluneční. Záměrně zde uvádíme i vodácká putování, protože zrak je zde velmi důležitým smyslem, a pokud nenosíme kontaktní čočky, bez brýlí se tu nelze obejít. Musíme však o ně pečovat, jako kdybychom se nacházeli doma v kuchyni při přípravě pokrmů. V první řadě je musíme zabezpečit proti zamlžování, za druhé musíme mít při sobě vhodný hadřík pro utírání prachu, vodních kapek a různých nečistot, a pak potřebujeme i pouzdro, když se ukládáme k spánku ve spacáku. Pouzdro musí být dostatečně pevné, aby i v náročném přírodním prostředí obstálo v zabezpečovací funkci.

dámská kabelka

Brýle na horské turistice – v horách, ve vyšších nadmořských výškách, je více UV záření, uvádí se, že na každý kilometr nadmořské výšky se schopnost atmosféry pohlcovat UV záření ztrácí o sedm procent, takže třeba na takové Sněžce můžete absorbovat zhruba o deset procent ultrafialových paprsků navíc. To se samozřejmě týká i našich očí, proto se vyplatí zejména do hor brát sluneční brýle s UV filtrem. A kromě brýlí samozřejmě i vhodné pouzdro, to upotřebíte například v Peci pod Sněžkou, až půjdete nakupovat potraviny nebo do restaurace na oběd, aby se brýle neválely v batohu, po kapsách nebo na stole.

| Posted in: Zboží | Komentáře uzavřeny

Písek do pískové filtrace nevyhazujte

Jedním ze základních předpokladů úspěšného provozování bazénu je filtrace. Může být (hlavně u malých nádrží) kartušová s papírovou filtrační vložkou, anebo písková. Do té pískové se vkládá křemičitý písek nebo zeolit, a pokud zůstaneme u toho písku, měli bychom vědět, že se jedná o speciální materiál s ostrými hranami, o jemné zrnitosti, nejčastěji mezi 0,6 a 1,2 mm. Takto jemný píseček pak slouží ve filtrační nádobě několik sezón, dokud se mu neobrousí hrany a není třeba jej vyměnit za nový. Opotřebený písek pak patří na smetiště, anebo s ním můžete naložit jinak. Jak?

písečné duny

Vytvořte dětem zahradní pískoviště – výstavbu zahradního pískoviště zvládne amatérský kutil během sobotního dopoledne. Zhotoví dřevěnou konstrukci, opatří ji penetračním nátěrem a umístí na požadované místo. Někdy stačí pouhé dva čtvereční metry, aby si tu děti dokázaly vyhrát a trávit tu svůj volný čas namísto počítačových her a sledování sociálních sítí. Hra na písku je obohatí tvořivými nápady a navíc tu mohou chodit bosé, což jim ještě posílí zdraví.

písečná poušť

Vyřazený písek do filtrace Chlorito již nemá ostré hrany a jde o zdravotně nezávadný materiál, který je pro pískoviště zcela bezpečný. A pokud vám nějaký písek přebývá, můžete jej využít jako obsyp skalniček, okrasných dřevin či chodníčků. A v zimě se může hodit i jako posypový materiál na silnici nebo chodníky před domem, což je stále to nejlepší řešení, ve srovnání s močovinou nebo posypovou solí.

Značnou výhodou křemičitého filtračního písku je jeho vzhled, což je pro pískoviště jeden z klíčových parametrů, a také jeho velice nízká cena. Váš rodinný rozpočet to vůbec nezatíží a ještě ušetříte, pokud si pískoviště zhotovíte sami. A troufnete-li si i na dětskou houpačku, případně i na skluzavku, pak poskytnete dětem to nejlepší, co na zahradách a dětských hřištích bývá k dispozici.

18. 7. 2023 | Posted in: Zboží | Komentáře uzavřeny

Kdo by měl používat zdravotní sedák na židli

Je smutnou pravdou, že zdaleka ne všichni jsme zdraví, případně že zdraví zůstaneme po celý život. Mnohdy nás postihne onemocnění či úraz, které na nás zanechají trvalé následky. S nimi se potom musíme vypořádat, například i s pomocí nejrůznějších zdravotnických pomůcek. Jedním z nejběžnějších problémů jsou pak problémy s pohybovým aparátem, především pak s nohami. Ty způsobují, že chůze je obtížná či dokonce bolestivá. To nás pak nutí k dlouhým intervalům sezení, což samozřejmě není zrovna zdravé. Potvrdit by to ostatně mohli například i vozíčkáři, neboť i oni se musí potýkat například s otlačeninami v zadní části těla.

zdravotnické sedáky ve skladu

Naštěstí i zde existuje něco, co by nám mohlo pomoci. Jedná se o zdravotní sedák na židli, který je vyroben tak, aby se na něm sedělo co nejpříjemněji a s co nejmenšími následky. K tomu je vybaven jak svým tvarem, tak i materiálem, ze kterého je vyrobený. Díky němu mohou dlouhodobě sedící omezit bolestivé otlačeniny, případně dokonce dekubity, které se mohou v takovýchto případech tvořit. Navíc díky svému tvaru podporuje správný styl sezení, což pro změnu znamená menší potíže se zády, především pak s křížem.

dlouhodobé sezení není zdravé

Samozřejmě zdaleka nejvíce jej využijí vozíčkáři a lidé, kteří tráví naprostou většinu dne sezením, neboť pohyb je pro ně z nějakého důvodu obtížný. Ovšem nejsou to jen oni, kteří z něj mohou profitovat. Hodit se také může lidem, kteří mají sedavé zaměstnání a v práci jsou celou dobu u počítače. I těm může tato pomůcka značně ulevit.

Jistě, pokud jsme zdraví, je pro naše tělo i peněženku mnohem lepší, když si naordinujeme více pohybu. Ten prospěje nejen našemu tělu, ale také duši. Ovšem je jasné, že ne vždy je to možné, zvláště pak v zimě. Proto je jasné, že se tento zdravotní sedák nehodí jen pro nemocné, ale může pomoci i zdravým lidem. A to bychom měli chtít všichni.

15. 7. 2023 | Posted in: Zboží | Komentáře uzavřeny