Chcete bydlet v bungalovu?


Každý dům má na sobě něco hezkého, nebo je svým způsobem výhodný, takže pokud máte v plánu si vybírat dům a nechcete si třeba vlastní dům postavit, budete mít těžký výběr, protože e hold naleznete hodně domů, které budou mít vždy nějakou přednost a ty ostatní ne. To bývá pak při výběru ten největší problém, který nastává, když se lidé nemohou rozhodnout. Proto si vždy srovnejte své priority a nenechte se nalákat prodávajícími, kteří vám budou nabízet různé věci a budou se vás snažit navnadit na nesmysly, které jste třeba primárně vůbec nechtěli. Ale to musíte vědět sami, co jste chtěli a co ne. Je to opravdu jen na vás. Samozřejmě je vždy lepší přiklonit se k tomu, co jste chtěli jako první, protože další rozhodnutí bývají většinou něčím ovlivněny. A to přeci nechcete. Vyberte si zkrátka to, co jste chtěli úplně původně.

patrové domy

Nastává otázka, jestli chcete patrový dům nebo bungalov, protože oba mají své plusy a mínusy. Samozřejmě těch věcí může být mnohem víc, my tady zmíníme pouze výčet toho, co nás napadne a co je pro vás to nejdůležitější, ale těch plusů a mínusů je tam víc. Všichni víme, čím se tyto dva typy domů liší. Liší se tím, že bungalov má pouze přízemí, nemá žádná další patra a patrový dům má samozřejmě více pater, většinou se dělají patra dvě. Problém samozřejmě nastává v tom, když chcete velký dům, což u bungalovu moc nejde udělat. Tím, jak má pouze přízemí by musel být roztahaný, aby měl více místností. Ovšem existuje bungalov 5+1, který samozřejmě stačí pro normální život s dětmi.

bungalov

Výhodou bungalovu je to, že je bezbariérový, a tedy pokud budete staří nebo budete mít v rodině někoho, kdo je omezený pohybu, bude se váš dům hodit, protože v něm nejsou žádné schody. To je největší plus bungalovu, takže byste možná měli rozmyslet, jestli chcete bydlet v patrovém domě nebo bungalovu. Bungalov pro někoho navíc působí více elegantně.

30. 9. 2023 | Posted in: Bydlení | Komentáře uzavřeny

Nové bydlení bez stěhování


Pro každého je důležité, aby bydlel v takovém prostředí, které pro něho bude příjemné a praktické. Než každý má ale to štěstí, že mu jeho bydlení vyhovuje od začátku nastěhování. Někdo prožije celý život v jednom domě nebo bytě, a každému se mění jeho vkus a potřeby podle aktuální životní situace. Ta se může měnit i každý rok. Důležité je moct si udělat takové bydlení, které půjde proměnit ve vyhovující třeba jen změnou nábytku. Jak na to?

moderní ložnice

Někdy je bohužel větší rekonstrukce nevyhnutelná. Většinou přichází na řadu, když stav domácnosti neodpovídá už ani bezpečnostním normám. Není ničím neobvyklým, že nemovitosti se dědí, a čato jsou ve špatném stavu. Staré rozvody elektřiny, vody, ale i stará okna nebo na rodinném domě i střecha jsou důvodem k rekonstrukci. Nevyhovující může být i dispozice. Všechno je možné vyřešit, ale nebude to jednoduché. Pokud si nevíte rady se stavební činností, je vždycky lepší práce i návrhy bytových interiérů svěřit do rukou odborníků.

Jaké to má plusy?
Říkáte si, že je naprosto zbytečné investovat peníze do designéra? Jeho práce ale nespočívá jen ve výběru nábytku, výmalby nebo dekorací, ale dokáže vám navrhnout funkční bydlení, které bude i dobře vypadat. Klasický architekt s vámi probere maximálně stavební otázku, ale nebude mu záležet na rozmístění nábytku. To je velmi důležitá otázka, protože od rozmístění jednotlivých místností a nábytku se odvíjí i potřeba různého umístění vypínačů i zásuvek, což oceníte nejen v ložnici, ale i v kuchyni.

ložnice postel

Před samotným navržením místnosti či kompletního domu nebo bytu je potřeba vidět prostory naživo, protože jedině tak uvidíme, co všechno je potřeba udělat. Vytvoříme vám několik návrhů, ze kterých si můžete vybrat svého favorita. Vybraný návrh můžeme realizovat díky našim dodavatelům a šikovným řemeslníkům.

10. 8. 2023 | Posted in: Bydlení | Komentáře uzavřeny