Jak vybírat oblečení pro miminko?


Nemůžete se určitě dočkat, až budete pro miminko skládat první outfity a vybírat ty nejkrásnější oblečky, které mu budete oblékat. Při nákupu oblečení pro miminka se musíte ale ujistit ohledně několik věcí. U oblečení nezáleží jenom na tom, aby bylo krásné, ale také aby bylo pro vaše miminko pohodlné, a poskytovalo mu bezpečí.

Abychom vám nákup usnadnili, ukážeme vám několik faktorů, na které se musíte zaměřit, když budete vybírat oblečky pro vaše miminko.

oblečení

Tkanina

Na tkaninu, z kterého je oblečení vyrobené, byste se měli zaměřit ze všeho nejdříve. U dtí se snadno může objevit podráždění kůže nebo vyrážka, za čímž může stát právě nevhodně zvolené oblečení. Ideální tkaniny, z kterých by mělo být oblečení vyrobené, je bavlna, umělé hedvábí z bambusu nebo alternativní tkaniny z přírodních materiálů. Vyhněte se nylonu a polyesteru.

Velikost

Jistě, nákup roztomilých maličkých oblečků je skvělé, ale co když bude oblečení příliš malé? Nezapomeňte, že děti rostou rychle. Ujistěte se během nákupu, že kupujete oblečení, které bude dětem sedět a počítejte s rychlým růstem. Pokud si nejste velikostí jistí, doporučujeme vždy koupit tu větší.

Bezpečnost

Možná vás nenapadlo, že u oblečení pro děti byste měli zkoumat bezpečnost, ale je to tak. Nekupujte oblečení, na kterém jsou malé komponenty, jako jsou knoflíčky, mašličky, květinky nebo háčky. Dítě je může z oblečení sundat a hrozí riziko udušení. Také se vyhněte oblečení se stahujícími šňůrkami, kvůli riziku udušení.

dupačky

Náklady

I když třeba neobracíte korunu, náklady by měly být také něco, na co se musíte zaměřit. Neutrácejte moc za oblečení, o kterém víte, že bude pouze na pár nošení, nebo které má funkci spíše módního kousku. Naopak, peníze nešetřete na kvalitě u základních kousků, u kterých víte, že je bude dítě nosit opakovaně. Ale v závislosti na tom, jak vaše miminko rychle roste, se opravdu nevyplatí investovat velké částky do každého kousku.

25. 3. 2024 | Posted in: Zboží | Komentáře uzavřeny