Od koho si půjčit?


Dozajista i vy víte, proč soukromí podnikatelé vlastně podnikají. Dělají to především proto, že chtějí mít z čeho žít, a bez práce nejsou koláče. A tak tito pracují ve formě podnikání, aby měli nejen na koláče, ale i na další nezbytnosti, bez nichž by byla lidská existence složitá, ne-li dokonce nemožná. Jenže i když tito podnikají skutečně usilovně, ne vždy se dostavují takové výsledky, jaké by si oni podnikatelé představovali. Někdy se nedaří trochu, někdy víc a někdy třeba také vůbec. A čím méně peněz se tu vydělá a čím více je jich naopak potřeba, tím méně se dá neúspěšným podnikatelům závidět. Respektive jim nelze závidět ani v nejmenším.

drobná eura

Podnikatelé prostě mají pořádně pracovat a má se jim za to dostávat adekvátní odměny. Jinak by snad ani nemělo smysl se v tomto ohledu angažovat. A když se podnikatelům nevede dobře, ale nechtějí pověsit svou živnost na hřebík, protože věří v to, že jednou bude zase lépe? Pak se to dá prozatím vyřešit dejme tomu půjčkou. I když tato není ničím jiným než jen dočasnou výpomocí, kterou je navíc nutné nakonec i s úroky vrátit, přesto tato může mít svůj význam. Protože než neplatit za to, za co se platit musí, to je lepší platit za to půjčenými penězi a pak se vyrovnat s poskytovatelem půjčky v lepších budoucích časech.

velká eura

A odkud berou půjčky podnikatelé? Logicky odkudkoliv, kde je mohou získat výhodně a s jistotou. Někdy jsou na tom ještě natolik dobře, že si požádají o půjčku třeba v bance, někdy by tam ale už pro své nedostatky neuspěli, a tak se stává jejich volbou raději nebankovní hypotéka bez registru, u níž je žádost daleko častěji korunována úspěchem.

Kdo je prostě dokonalý, ten přesvědčí banky o své ochotě a schopnosti splácet. A kdo dokonalý není, ten zkrátka zaručí nebankovní společnosti ono nutné splácení zástavou nemovitosti. A ať tak či onak, po předložení vhodné záruky se půjčka získá. A podnikání může být zachráněno, i když to s ním už bylo dost nahnuté.

25. 8. 2023 | Posted in: Finance | Komentáře uzavřeny