Vytvořte na vašem pozemku krajinný park


Ceny pozemků se odvíjí podle mnoha skutečností. Nejlépe jsou ceněné plochy určené pro stavební účely a teprve pak se lidé zajímají o ostatní plochy, které nelze uplatnit pro výstavbu domů a podobných objektů, ale pouze pro zemědělské či krajinářské účely. Mít k dispozici svou vlastní travnatou plochu, však neznamená využívat ji pouze pro spásání hovězím dobytkem, můžete tu mít k dispozici třeba golfové hřiště nebo prostor pro rekreační účely. Travnatý porost lze upravit různým způsobem, účelově i okrasně, stačí nahlédnout do ceny sečení trávy.

travnatá plocha

Sečení na krátko – tam, kde trávník slouží na procházky nebo pro rekreaci v blízkosti koupaliště a sportovních hřišť, kde si lidé pokládají na zem deku a sluní se pod širým nebem, se seče trávník nakrátko. A jistě si umíte představit, jak důležitá je jeho úprava na golfovém hřišti.

Hospodářské sečení – tráva slouží v zimních měsících jako potrava pro býložravce. Proto se musí zavčasu posekat a šetrně usušit na seno, které se pak skladuje v suchém a teplém prostředí, kde není napadeno díky vyšší vlhkosti plísní a hnilobou. Seno je velmi důležitý hospodářský artikl nejen pro skot, ale i pro králíky a morčata, která lidé chovají ve svých příbytcích jako domácí mazlíčky.

zajíc v trávě

Květnatá louka – byli jste se někdy podívat v letních měsících v Krkonoších? Tamní příroda se může pochlubit rozsáhlými plochami květnatých horských luk. Jestliže máte k dispozici nevyužitý trávník pro hospodářské účely, anebo máte a můžete alespoň jeho část uvolnit jako přirozené prostředí, ponechávejte trávu i s lučními květy růst přirozeně a samovolně bez vašeho zásahu. Je to důležité útočiště pro hmyz včetně motýlů. Mimochodem, víte, že v přírodě díky nešetrnému lidskému počínání mizí mnoho hmyzích společenství – brouků, motýlů denních i nočních, blanokřídlého hmyzu a dalších drobných živočichů? Narušuje se tím citlivý ekosystém, na němž mimo jiné závisí i lidský život.

20. 7. 2023 | Posted in: Společnosti | Komentáře uzavřeny