Kdo by měl používat zdravotní sedák na židli


Je smutnou pravdou, že zdaleka ne všichni jsme zdraví, případně že zdraví zůstaneme po celý život. Mnohdy nás postihne onemocnění či úraz, které na nás zanechají trvalé následky. S nimi se potom musíme vypořádat, například i s pomocí nejrůznějších zdravotnických pomůcek. Jedním z nejběžnějších problémů jsou pak problémy s pohybovým aparátem, především pak s nohami. Ty způsobují, že chůze je obtížná či dokonce bolestivá. To nás pak nutí k dlouhým intervalům sezení, což samozřejmě není zrovna zdravé. Potvrdit by to ostatně mohli například i vozíčkáři, neboť i oni se musí potýkat například s otlačeninami v zadní části těla.

zdravotnické sedáky ve skladu

Naštěstí i zde existuje něco, co by nám mohlo pomoci. Jedná se o zdravotní sedák na židli, který je vyroben tak, aby se na něm sedělo co nejpříjemněji a s co nejmenšími následky. K tomu je vybaven jak svým tvarem, tak i materiálem, ze kterého je vyrobený. Díky němu mohou dlouhodobě sedící omezit bolestivé otlačeniny, případně dokonce dekubity, které se mohou v takovýchto případech tvořit. Navíc díky svému tvaru podporuje správný styl sezení, což pro změnu znamená menší potíže se zády, především pak s křížem.

dlouhodobé sezení není zdravé

Samozřejmě zdaleka nejvíce jej využijí vozíčkáři a lidé, kteří tráví naprostou většinu dne sezením, neboť pohyb je pro ně z nějakého důvodu obtížný. Ovšem nejsou to jen oni, kteří z něj mohou profitovat. Hodit se také může lidem, kteří mají sedavé zaměstnání a v práci jsou celou dobu u počítače. I těm může tato pomůcka značně ulevit.

Jistě, pokud jsme zdraví, je pro naše tělo i peněženku mnohem lepší, když si naordinujeme více pohybu. Ten prospěje nejen našemu tělu, ale také duši. Ovšem je jasné, že ne vždy je to možné, zvláště pak v zimě. Proto je jasné, že se tento zdravotní sedák nehodí jen pro nemocné, ale může pomoci i zdravým lidem. A to bychom měli chtít všichni.

15. 7. 2023 | Posted in: Zboží | Komentáře uzavřeny