Domácí schodiště

Různá provedení

Pokud má náš dům několik pater, tak budeme potřebovat schodiště, které nám umožní se mezi nimi přesouvat klidně i s věcmi. Třeba ve firmách se setkáme s výtahem, ovšem ten si domů může pořídit málokdo. Kromě pořizovací ceny bychom totiž museli platit servis, a navíc by takové zařízení zabírá spoustu místa, které lze doma využít mnohem lépe.

dřevěné schodiště

Když už jsme u toho místa, tak bychom měli vybrat schodiště, které ho nezabírá zbytečně moc. Tím může být točité, ovšem chůze po něm je náročnější a někomu nemusí dělat dobře, takže bude lepší vybrat schody rovné, a to hned u stěny. Dále může být samonosné schodiště, což vlastně znamená, že schody drží na své vlastní konstrukci, takže není nutné zabudování po celé délce do stěny nemovitosti. Tohle a další věci se zhodnocují již při plánování domu, protože máme zde jisté normy třeba na maximální sklon schodiště a mnoho dalších rozměrů.

Materiály a vzhled

V současnosti se prodává celá řada všemožných schodišť, takže máme skutečně na výběr. Co se týče materiálu, tak dost záleží na tom, kam schodiště vlastně chceme. V exteriéru bude dost zatěžováno, protože na ně bude svítit slunce, pršet, působit mráz a řada dalších škodlivých vlivů. Aby nám tedy schodiště vydrželo, tak to chce vybrat si opravdu kvalitní materiál. Tím může být nerez, přičemž schodiště něco bude stát, ale má snadnou údržbu a dlouhou životnost.

interiérové schodiště

Zkombinovat ho můžeme se sklem. Do interiéru se zase volí kombinace kovu a dřeva. Kov se stará o pevnou konstrukci, takže bezpečně udrží hned několik lidí najednou. Dřevo bývá určeno pro část, po které chodíme. Vypadá totiž dobře, a ještě k tomu působí mnohem teplejším dojmem než kov. Takové provedení se klidně může vyšplhat na šesticifernou částku, ovšem při dobré údržbě nám vydrží a stále bude vypadat jako nové a bez známek poškození.

15. 7. 2023 | Posted in: Zboží | Komentáře uzavřeny